за нас

Добредојдовте на Жеџијанг Kavoun Авто делови копродукции, Ltd (првично од Ningbo Hi-Tech зона Kavoun Пренос Делови копродукции, Ltd)

Нашата компанија е професионална производител и извозник на машина управувано делови и трансмисиони ремени. По повеќе од десет години на развој, повеќе од десетина провинции и градови да се постави за снабдување на продажни места со професионални техничари и професионални продажбата тимови, и имаат силна техничка сила развој. Ние положено ISO9001: сертификат за систем за управување со квалитет 2000 и спроведува стандард TS16949 систем за управување со квалитет.

Главните производи на компанијата се "KAVOUN" и "XIAOHUOBAN" бренд HNBR Timingbelt и CR Timingbelt, двострано брзина синхрони појас, со променлива брзина V појас, автомобилската V појас, авто тајмингот појас, мулти клин појас, затегнете тркала, синхрони појас тркалото, тркалото појас, пумпа, за бришење, завиткани V-појас, и други пренос на делови. Таа е широко се користат во автомобилската, машина алатка, текстил, цигари, петрохемиски, храна, електрични алати, пакување, електрични апарати за домаќинство, мини, инженеринг машини и други индустрии.

Производите на нашата компанија се карактеризира со висока технологија, со висок квалитет, со добар квалитет, стареењето отпор, отпорност на корозија, висока температура отпор, прекрасен изглед, трајни и издржливи и така натаму. Имаме доби високи пофалби од клиенти и се продаваат низ целиот свет.

Од денот на неговото раѓање, нашата компанија, да се почитуваат начело на "промовирање на развојот на науката и технологијата, преземање на квалитет како фундаментални и клиентите во центарот", се развива духот на "упорност, иновации и прва класа". Преку технолошки иновации, управување со иновации и истражување и развој на високо и нова технологија производи, компанијата постојано се подобрува содржината на технологијата на производот, и е за компанијата и на компанијата. Клиентите освои повеќе брилијантен утре.


WhatsApp Online Chat !